1908/147
Chaiselong af forgyldt træ. Rokoko form, 20. årh.s begyndelse. L. 200.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Slidt betræk.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2019
Vurdering
Hammerslag