2023/1207
Nål af 18 kt. guld og platin prydet med udskåret bjergkrystal flankeret af seks cabochonslebne turkiser, tre baguetteslebne safirer og old-cut og to enkeltslebne diamanter. B. 13,5 mm. L. 7 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 3. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud