1812/71
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Folk på vej til kirke en vinteraften. Sign. P. Mønsted. Olie på lærred monteret på malerpap. 16,5×32,5.
Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018
Vurdering
Hammerslag