2438/79
Dansk maler, 19. årh.
Opstilling med druer, ferskner og nødder på en træstub. Usigneret. Olie på lærred. 67×53. “Sølvramme”.
Én reparation/lap på bagsiden. Mindre krakeleringerog minimal afskalning samt i venstre hjørne mindre stødmærke.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag