Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Figur og fabeldyr. Sign. Chp 1987, Zermatt. Akvarel på håndlavet bøttepapir. Bladstørrelse 52×67.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.