1249/​781

Karl J. Otteren

Trearmet sølvlysestage af sølv. Stemplet signatur Karl J. Otteren. Vægt 722 gr. H. 27.

Øverste del af stagen er skæv i montering til selve stammen. Nogle overfladeridser og mærker - heraf en større ridse på fodstykke. Bund påtrykt: “Den norske stats oljeselskap a.s. 1972–1997”.

Moderne kunst og design, 4. december 2012

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK