1249/781
Karl J. Otteren
Trearmet sølvlysestage af sølv. Stemplet signatur Karl J. Otteren. Vægt 722 gr. H. 27.
Øverste del af stagen er skæv i montering til selve stammen. Nogle overfladeridser og mærker - heraf en større ridse på fodstykke. Bund påtrykt: “Den norske stats oljeselskap a.s. 1972–1997”.
Moderne kunst og design, 4. december 2012
Vurdering
Hammerslag