2434/232
“Frederik d. VIII” bestik af sølv. Udført hos Cohr, 20. årh. Vægt uden dele af stål ca. 2270 g. (105)
Bestående af: 18 middagsknive, 12 middagsgafler, 13 middagsskeer, 13 frokostknive, 7 dessertskeer, 12 kagegafler, 12 teskeer, 11 frugtknive, 1 barnegaffel, 1+1+1 marmeladeske, 1 sauceske, 1 flødeske, 1 sukkertang.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Graveret.
Vurdering
1093133 (Autobud) | ||
102358 | ||
1093133 | ||
899542 | ||
828522 (Autobud) | ||
899542 | ||
828522 |