2103/​143

Dansk bogskab af mahogni og nøddetræ, overdel med to glasdøre bag hvilken justerbare hylder. 19. årh.s slutning. H. 220. B. 100. D. 45.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

4.000–6.000 kr.

Hammerslag

3.800 kr.

15 bud

3.800 kr.
3.600 kr.
3.400 kr.
(Autobud) 3.200 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.900 kr.
2.800 kr.
(Autobud) 2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
(Autobud) 2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.