Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
“Atelierbillede”. Sign. monogram samt sign. på bagsiden Hornung januar 1972. Olie på lærred. 80×112.
Udstillingsetiket på blændrammen.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020