1627/856
Dansk design
Bordlampe af delvist sortlakeret metal. 1950–60'erne. H. 40.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Nyere lakering på skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 5. juli 2016
Vurdering
Hammerslag