12012/60
Persisk flise, dekoderet i blåt med blomster og bladværk. 18.-19. årh. H. 2. 13,5×13,5.
Aldersbetinget slitage.
Kunst, antikviteter & design, 19. marts 2020
Vurdering
Hammerslag