2131/​242

Tre parykæsker af træ med tryk og bemalet dekoration. Tyskland 19. årh. H. 19–20 cm. L. 38–49 cm. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Afslag. Revner.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

2.000 kr

Hammerslag

1.000 kr

1.000 kr