1947/115
Ubekendt maler, ca. 1800
Parti fra Laterankirkens indergård i Rom. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 50×62.
Retoucheringer og reparationer. Krakeleringer og afskalninger af forskellig grad. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag