2023/840
Jørn Utzon (f. København 1918, d. Helsingør 2008)
Rektangulært sofabord med stel af aluminium og top af sort plast. Udført hos Fritz Hansen. H. 53,5. L. 140. B. 70.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag