2015/​119

Fransk régence lampetspejl i ramme af udskåret og forgyldt træ. To lysarme. Ca. 1720. H. 96. B. 50.

Proveniens: Tølløse Slot.

Ramme med patina. Senere spejlglas, dette med kunstig patina.

Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag