2015/119
Fransk régence lampetspejl i ramme af udskåret og forgyldt træ. To lysarme. Ca. 1720. H. 96. B. 50.
Proveniens: Tølløse Slot.
Ramme med patina. Senere spejlglas, dette med kunstig patina.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag