2109/11
Dansk almuearmstol af bemalet træ. Kopstykket dateret (?) 1787.
Brugsslitage. Senere betræk.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
Brugsslitage. Senere betræk.