1436/128
N. G. Rademacher (f. Nyborg 1812, d. Estland 1885)
Studekøretøj ved Skive fjord mellem Åstrup og Eskjær. Sign. N. G. Rademacher 1877. Olie på lærred. 33×56.
Behov for let overfladerensning. Enkelt retouchering.
Ældre malerier og møbler, 1. september 2014
Vurdering
Hammerslag
11 bud