1926/1614
Engelsk skriveskrin af mahogni med beslag og lister af messing. Indrettet med skråtstillet skriveplade, monteret med grønt læder. 19. årh.s slutning. H. 19,5. L. 50. B. 27.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgle medfølger.
Varia, 27. juni 2019
Vurdering
Hammerslag