1247/10
Københavner gadelampe af jern og patineret kobber, støbt med bladværk. 19. årh. H. over jorden ca. 410.
BEMÆRK: EFTERSYN PÅ BAlTIKAVEJ.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Monteret til el. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Korrosion af dele. Skærm af plexiglas (senere).
Ældre malerier og antikviteter, 19. november 2012
Vurdering
Hammerslag