1247/​10

Københavner gadelampe af jern og patineret kobber, støbt med bladværk. 19. årh. H. over jorden ca. 410.

BEMÆRK: EFTERSYN PÅ BAlTIKAVEJ.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Monteret til el. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Korrosion af dele. Skærm af plexiglas (senere).

Ældre malerier og antikviteter, 19. november 2012

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK