12014/33
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
Tamar, daughther-in-law of Judah. Litografi i farver 1960. På bagsiden et s/h litografi. Trykt af Mourlot. Usigneret. 35,4×26,3. Uindrammet.
Litteratur: Mourlot nr. 243 og 266.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud