2424/2
Langbord af massivt patineret teak, plade ilagt belgisk Pierre Bleu granit. 18./19. årh. H. 75,5. L. 220. B. 110.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret. Senere ilagte granitplader.
Vurdering