2424/​2

Langbord af massivt patineret teak, plade ilagt belgisk Pierre Bleu granit. 18./19. årh. H. 75,5. L. 220. B. 110.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret. Senere ilagte granitplader.

I Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?