Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Tre indskudsborde af palisander med medeben. Udført hos Vildberg Møbler. Største H. 42. L. 62. B. 40. (3)
CITES-certifikat medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelt finérskade. Lettere falmet.
Moderne kunst og design, 5. august 2014
17 bud