2439/623
Dansk møbeldesign
Fritstående reolsystem af teak med tidsskriftshylde, vitrine og ni flytbare hylder. 1960'erne. H. 188. L. 250. B. 22/35.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle finérskader på undersider af hylder.
Vurdering