2109/957
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Rektangulært sofabord af palisander. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50. L. 152. B. 74.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag