2109/​957

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

Rektangulært sofabord af palisander. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50. L. 152. B. 74.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag