2044/558
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Bordlampe af patineret diskometal, dråbeformet kanelleret korpus. Stemplet monogram Just A. Denmark. Dessin 1832. H. inkl. skærmholder 48.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
8 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||