Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
Bjerglandskab fra Bozen. Usigneret. Dateret Bozen d.5/7 51. Pen og lavering på papir monteret på papir. Bladstørrelse 22×29.
Proveniens: Kunstnerens dødsboauktion 1903 nr. 288.
Papiret er let gulnet. Undersøgt i rammen.
867731 |