2139/735
Erik Hoppe (f. Ødis 1896, d. Kvam, Norge 1968)
Sollys mellem træerne, Søndermarken. Sign. Hoppe. Olie på lærred. 65×70.
Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag