2044/152
N. C. Hansen (f. Næstved 1834, d. Frederiksberg 1922)
Kystparti med hvidkalket hus. Sign. N. C. Hansen 1894. Olie på lærred. 52×69.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Enkelte minimale retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag