2108/1037
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Siddende kvinde og kvinde stående ved krukke. Sign. Just A, Denmark. Dessin D1871 og D2300. To figurer af patineret diskometal. H. 24 og 27. (2)
Stående kvinde med slagmærke på sokkel samt flere ridser og mærker. Siddende kvinde med enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud