2415/88
Clemens Freitag (f. Tyskland 1883, d. München, Tyskland 1969)
Norsk fjordparti med et opankret passagerskib. Usigneret. Olie på lærred. 45×62.
Talrige krakeleringer. Behov for rensning. Mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag