1948/343
Serveringsfad af porcelæn, dekoreret i mangan og guld med elegant kvinde og hendes dansende døtre. Sign. Ca. 1900. L. inkl. hanke 35. B. 31.
Mindre ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag