12043/​39

Tre engelske øreklapstole samt skammel. Betrukket med dybthæftet lyst skind. George III form. 20. årh. (4)

Tidligere Hotel København, Frederiksberg.

En af stolene har en lille rift på udvendig side. To knapper mangler.

Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK