2016/179
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
En buket lyserøde roser på en skovbund. Usigneret. Olie på papir monteret på træ. 27,5×36.
Talrige krakeleringer. Retoucheringer. Mindre afskalninger langs kanterne.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud