891/​1545

Niels Nedergaard (f. Egå 1944, d. København 1987)

“Bevægelsesbillede - Neon”, 1977–1979. Usigneret. Akryl på masonit. 123×114.

Proveniens: Galerie Asbæk, København, 1990.

Ramme med lettere skævhed.

Malerier og skulpturer, 4. december 2019

Vur­dering

50.000 DKK

Hammerslag