1251/1651
Engelsk søkikkert af messing beklædt med skind. Stemplet Wm Weicherte, Bute Docks, Cardiff. 19. årh. L. 52/100.
Mindre buler, ridser og mærker. Fungerende.
Varia, 20. december 2012
Vurdering
Hammerslag