Bode Willumsen (f. København 1895, d. 1987)
Hans Henrik Hansen (f. København 1894, d. 1965)
Vase af stentøj dekoreret med brun og grågrøn glasur. Sign. monogrammer, 7–7B 1937. Unik. H. 10,5. Diam. 16.
Almindelig brugsslitage. Fodrand med et par minimale afslag.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
15 bud