2120/42
Et par kinesiske lågkrukker af porcelæn, dekorerede i farver med landskaber og kvindefigurer i felter, omkranset af blomster. 20. årh. H. 31. (2)
Den ene lågknop med slitage på forgyldning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag