Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Flodhest”. Sign. Scherfig 1972, 99/290. Litografi i farver. Lysmål 42×60.
Litteratur: Lambarth nr. 795.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
1085749 | ||
1048448 (Autobud) | ||
1085749 | ||
1048448 (Autobud) | ||
1085749 | ||
1048448 | ||
913515 | ||
246527 |