2040/908
Dansk snedkermester
Overpolstret lænestol med ben af bejdset eg. Betrukket med petroliumsblå uld. Udført ca. 1940erne.
Brugsslitage, herunder ridser og mærker. Falmet betræk med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag