891/153
Niels Holm (f. Randers 1860, d. København 1933)
Dionysos. Sign. Niels Holm Köbehn 24/3. Skulptur af patineret bronze. H. 88.
Enkelte minimale ridser.
Malerier og tegninger, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag