1517/151
Ubekendt maler, 19. årh.
Ovalt portræt af en herre i sort jakke og rød vest. Usigneret. Olie på træplade. 11×9,5.
Retoucheringer. Enkelte mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 20. april 2015
Vurdering
Hammerslag