2443/​76

C. A. Schleisner (f. Lyngby 1810, d. København 1882)

Fiskerne ventes hjem. Usigneret. Olie på lærred. 48×61.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 754, 2006 nr. 1258.

Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Mindre retoucheringer.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

13 bud

810407 2.200 DKK
1025923 2.100 DKK
810407 2.000 DKK
1025923 1.950 DKK
810407 1.900 DKK
1025923 1.850 DKK
810407 1.800 DKK
1025923 1.750 DKK
810407 1.700 DKK
1025923 1.650 DKK
810407 (Autobud) 1.600 DKK
1025923 1.550 DKK
810407 1.500 DKK