2051/​2071

TAG Heuer

Herrearmbåndsur af stål. Model Carrera, ref. CV2110. Mekanisk kronograf værk med automatisk optræk, kaliber 2894–2. Sølvfarvet skive med gråt indeks og sorte visere. Brun rem med TAG Heuer foldespænde af stål. Urets diameter 39 mm. 2000'erne.

Bagkasse pakning mangler.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Armbåndsure, 16. december 2020

Kategori
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Solgt

Hammerslag

10.000 DKK  

6 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 10.000 DKK
10.000 DKK
(Autobud) 9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK