“Fra Bokuld over byen, Møllen”, 1922, Gudhjem. Sign. Niels Larsen Stevns på bagsiden. Olie på lærred. 69×104.
Proveniens: Landsretssagfører Erling Koefoed, København.
Talrige større krakeleringer. Mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 23. maj 2023