2148/98
Barok kommode af guldstafferet nøddetræ, svungen ligeknækket front med tre skuffer, dekoreret med påsate bronzer, cabriole ben. 18. årh. H. 77,5. B. 60. D. 36.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Træ med ormehuller og enkelt reparation. Senere sokkel. Ydre lister lettere løse.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud