2415/249
Friedrich August von Kaulbach, (kopi efter) (f. Hannover 1850, d. Murnau 1920)
Selskab i parken. Betegnet F. A. v Kaulbach. Olie på lærred monteret på plade. 94×150.
Krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag