2009/​159

Lampe af hvidglaseret porcelæn, modelleret med de tre gratier. Monteret med forgyldt bronze. Sign. K. Himmelstoss. Rosenthal. H. inkl. montering. 70 cm.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

4.600 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK