1921/55
Onnik Azaroff (der Azarian) (f. izmit 1883, d. 1935)
Udsigt over Bosporus. Sign. Azaroff. Pastel på papir monteret på papir. 21×31. Oval.
Kanten beskåret. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
42 bud