872/347
Safir- og diamantbroche af 18 kt. guld og hvidguld i form af skildpadde prydet med cabochonslebne safirer og talrige brillantslebne diamanter. Signeret Cartier Paris. Ref. nr. 015213. Ca. 3,8×2,5 cm.
Proveniens: Hidrørende fra dansk privatsamling.
Smykker, 1. juni 2017
Vurdering
Hammerslag